Zásady používania parfémov

 
 
 

Volajte:  

 
 
Upozornenie

Vážený zákazníci,

z dôvodu sťahovania eshopu do nových priestorov a zmeny majiteľa budeme odosielať produkty až po 01.06.2018.

Ďakujeme za porozumenie a ostávame s pozdravom

Moliere.sk

 
 
 
 

Zásady používania parfémov

Pri aplikácii na pokožku je zvykom vyberať dobre prekrvené miesta - napríklad oblasti za ušami, na krku, medzi prsiami, na lakťových a kolenných jamkách, na zápästí. Toto pravidlo sa však nedá brať ako dogmu a vhodnú aplikácii je nutné vyskúšať. U silnejších (orientálnych) vôní stačí niekoľko kvapiek na zápästie, svieže vône vyžadujú dôkladnejšiu aplikáciu. Záleží tiež na individuálnych preferenciách - množstvo, ktoré vyhovuje jednému človeku, môže iného obťažovať.

Mnohé vône voňajú inak na koži a inak na oblečení; spravidla čím ľahší (sviežejší) vôňa, tým lepšie vynikne na oblečení a naopak. Ako sa bude vôňa chovať na oblečení, napovie skúška na testovacom papieriku.

Pri „nosení“ parfumu by sa malo dbať na to, aby nikto z okolia nebol vôňou obťažovaný. Zlaté pravidlo hovorí, že menej je viac. V horúcich dňoch je lepšie preferovať nekonfliktnú, sviežu vôňu.

Je vhodné vyvarovať sa používania viac parfumov naraz, aby nevznikla disharmonická zmes. Niekedy je však možné kombinovaním dvoch vôní vytvoriť príjemný celok; niektorí výrobcovia dokonca ponúkajú rady parfumov (zvyčajne jednozložkových) určené na to, aby si užívateľ sám vymyslel svoje obľúbené kombinácie. Príkladom je Donna Karan Essence s vôňami Lavender, Wenge, Jasmine a Labdanum, alebo Les Caprices by Lolita Lempicka s parfumami Violette, Réglisse a Amarena.

 

Čo je to tester?

Tester je špeciálna verzia, ktorá sa od klasického produktu odlišuje tým, že býva zabalený v kartónovej bielej alebo sivej lacnej škatuľke bez komerčnej potlače a niekedy môže byť aj bez krabičky. Tester nemáva ozdobný ochranný vrchnáčik rozprašovača alebo len lacnejšiu papierovú verziu vrchnáčika a vďaka tomu je ich cena výhodnejšia. Obsah je pochopiteľne úplne totožný s bežným komerčným obchodným balením. Ak kupujete parfum pre seba a krabičku po otvorení vyhodíte, odporúčame kúpiť práve tester. V prípade, že kupujete tovar ako darček, odporúčame kúpiť parfum v štandardnom balení, tj. v peknej, ozdobnej, komerčnej krabičke. Zloženie vône je úplne rovnaké.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.
Plná (Desktop) verzia