Tovar

Prečo by mal byť aj váš rodinný dom zateplený?

Zateplenie domu či paneláku je v súčasnosti často diskutovanou otázkou. V minulosti sa toto slovné spojenie až tak neskloňovalo, dnes je však už bežnou záležitosťou, že sa rodinné domy zatepľujú už pri ich výstavbe. Sme tiež svedkami toho, že staršie paneláky bývajú rekonštruované a zateplené. Zateplenie domu sa jednoducho vyplatí a prináša so sebou celý rad výhod. Prinášame vám zoznam tých, ktoré majú pre váš rodinný dom najväčší prínos.

 zateplení domu

Výhody zateplenia domu

 
Chcete mať aj vy vo vašej domácnosti teplo? A to rovno od pivnice až po vrchné poschodie? Je pre vás teplo dôležité počas celého roka? V tom prípade zateplenie domu bude pre vás tým správnym riešením! Výhody, ktoré vám prináša:
 
Náklady na vykurovanie– o tom, že vykurovacie náklady sú počas vykurovacej sezóny vysoké asi netreba hovoriť. So zatepleným domom sa vám ich podarí minimalizovať. Je dokázané, že viac než polovica tepla z domácnosti uniká cez pivnicu, strechu, okná a fasádu. Ak si dáte izoláciu pod fasádu, únik tepla sa značne zredukuje.
 
Celoročné využitie– zateplenie zabraňuje tomu, aby unikalo teplo. Zateplenie domu však prináša príjemnú teplotu aj počas horúcich, letných dní. Cez leto tepelná izolácia zabraňuje tomu, aby do priestorov prenikalo teplo zvonka.

vysoké domy
 
Komfort– na pohodu vo vašej domácnosti nevplýva len to, ako ju máte zariadenú. Váš pocit z domova výrazne ovplyvňuje aj to, aká teplota sa v ňom nachádza. Mať správne nastavenú teplotu, ktorá sa nachádza nielen na stenách, ale aj teplotu vzduchu na plochách, ktoré vašu stavbu obklopujú, je naozaj dôležité. Okrem toho je dôležitá aj správna vlhkosť vzduchu. V domácnosti sa vedia tvoriť aj plesne, ak je v stavbe príliš vlhko. Ak chcete mať všetko pod kontrolou, zateplenie domu je pre vás ideálnym riešením!
 
Pridaná hodnota – ak ste hrdým vlastníkom nehnuteľnosti v týchto neistých časoch, ako keby ste vyhrali! Dôležité je však neustále zvyšovať pridanú hodnotu nehnuteľnosti. A ak máte dom zateplený, na hodnote mu to rozhodne pridá!
 

Zateplenie domu musí byť prevedené kvalitne

 
Zateplený dom vám prinesie mnoho výhod. Aby však splnilo svoj účel, musí byť prevedené kvalitne. Ak aj vy rozmýšľate nad zateplením vášho objektu, navštívte stránkuhttps://odzakladov.sk/, kde nájdete nielen množstvo cenných informácii, ale aj kontakty na tých, ktorí vám ochotne pomôžu!