Www

Násilné podmienky, ktoré ľudia hľadajú online

Dokument hovorí, že hrozby násilia, náboru gangov a obchodovania s drogami sú očarované a propagované, najmä vo videách.
 
Ale aký vážny je problém?
 
Sociálny podnik, ktorý sa špecializuje na boj proti násilnému extrémizmu, monitoroval vyhľadávacie dotazy a online video obsah týkajúci sa násilia.

gangsteer.jpg
 
Anonymizované údaje o návštevnosti vyhľadávania boli zhromaždené od ľudí v Anglicku, Škótsku a Walese od 27. apríla do 12. mája.
 
Výsledky poskytujú fascinujúci, ale znepokojujúci, pohľad na to, ako internet a sociálne médiá môžu formovať a podnecovať záujem mladých ľudí o nože, gangy a zbrane.
 
Zombie nôž
Podľa zistení bolo 22 169 hľadaní, ktoré naznačujú „angažovanosť alebo zraniteľnosť voči vážnemu násiliu“.
 
Medzi najvyhľadávanejšie termíny patrili "bodná vesta", "nepriestrelná vesta" a "zombie nôž", pričom Londýn a West Midlands zaznamenali najviac vyhľadávaní ako časť populácie.
 
Výskumníci umiestnili vyhľadávanie do rôznych kategórií.
 
Viac ako 13 600 bolo klasifikovaných ako "kríza" s hľadanými výrazmi ako "som bol bodnutý", "ako prežiť bodnutie" a "prvá pomoc pri bodnutí rany".
 
Asi 7 500 hľadaní bolo v skupine, "násilný úmysel". Zahŕňali "najlepší nôž na boj", "kde bodnúť" a "kúpiť mačetu".

agresivní.jpg
 
Viac ako 900 sa týkalo „angažovanosti“, pričom ľudia, ktorí sa chcú dozvedieť o gangoch. Malý počet, iba 110, bol v kategórii „diverzia“, čo naznačovalo záujem dostať sa z gangov.
 
Analytici mi vysvetlili techniku, ktorú použili na zber údajov, ale požiadali ju, aby ju uchovávali v tajnosti, aby sa predišlo skresleniu budúcich prieskumov a výskumu.
 
Stabilné obete v roku 2019
V tomto roku bolo v Spojenom kráľovstve smrteľne zranených sto ľudí. Motívy a okolnosti vrážd sa líšili – rovnako ako vek a pohlavie obetí.
 
Catriona Scholesová, ktorá viedla projekt pre Moonshot CVE, hovorí, že hoci niektoré vyhľadávania počas 16-dňového obdobia budú pravdepodobne "falošne pozitívne", pričom ľudia vyhľadávajú informácie na legitímne účely, závery sú neoceniteľné.