Nezařazené

Facebook prekvapil: Predstavil vlastnú kryptomenu, ktorá má sľubnú budúcnosť

Ambície Facebooku na poli technológií a internetových služieb sú stále vyššie, pričom do popredia sa v súčasnosti tlačí najmä oficiálne rozhodnutie, že Facebooku príde s novou kryptomenou. Bude tak konkurovať aj v tomto odvetví a zákazníkom prinesie veľmi praktickú a komfortnú cestu, na ktorej sa bude pracovať už tento rok, no viditeľnejšie a reálnejšie postupy, respektíve viditeľnejšie zavedenie meny sa bude dotýkať až roku 2020. Pôjde o kryptomenu s názvom Libra.

bitcoin.jpg

V praxi to bude vyzerať tak, že aplikácie Facebook a WhatsApp budú schopné zákazníkom poskytnúť nástroje, vďaka ktorým si môžu užívatelia posielať peniaze alebo priamo nakupovať online.
Čo môžeme od Libry očakávať?
Zatiaľ sa praví o relatívne bezpečnom a hlavne stálom variante, respektíve mene, ktorej hodnota nebude prudko rást ale ani klesať (ako sme zvyknutí napr. pri Bitcoine). Takisto bude zabezpečná proti možným špekuláciám a zneužitiu a rozdiel je tiež v tom, že Libra nebude odkázaná iba od jedinej fiat meny (napr. USD), ale poskytne hneď niekoľko ďalších možností a faktorov.
Výhodou bude takisto možnosť online prevodu napríklad z pohľadu rozvojových krajín, kde chýbajú služby bánk na kvalitnej úrovni alebo kde k požadovaným službám nie je prístup. S Librou sa bude dať operovať v stave on-line, ale rovnako tak aj v móde off-line.

blockchain.jpg

  • Z uvedeného vyplýva, že pôjde o decentralizovanú menu, ktorá sa bude dať použiť k nákupu a operácii prakticky čohokoľvek, veľmi praktickou cestou dostupnou takmer pre  každého, a pozitívom bude tiež jej stálosť , čiže relatívne nemenná hodnota, ktorá neprekročí viac než 10% pokles/za deň.

Čo sa týka reálneho používania novej kryptomeny, tá poskytuje možnosť operácie aj pre ľudí, ktorí nemajú vytvorený bankový účet, poplatky za transakcie budú nízke a výhodou je tiež pomerne jednoduché ovládanie a zrozumiteľné rozhranie. Už dnes je zrejmé, že Libra bude mať za sebou silnú a vplyvnú podporu.