Nezařazené

Čistota v dome

Čistenie domu by nemalo trvať príliš veľa času. Som si celkom istá, že každá z vás nájde niečo príjemnejšie a zaujímavejšie , ako tráviť voľný čas. Avšak zanedbávanie údržby čistoty nestojí za to, pretože prach v rohoch a hory misiek v dreze kuchyne , nás jednoducho neminú .Neuprace sa to samé. Čím väčší je neporiadok- tým viac nás čaká práce.
Upratujte na základe týchto rokmi overených zásad:

čištění

  • Čistenie zhora nadol . 

Musí jednoducho mať túto postupnosť. Bez ohľadu na to, ako dôkladne zbierate drobky na stole, stále padnú na podlahu. Dokonca aj mokré čistenie rôznych  horných povrchov by sa malo vykonať skôr, ako začnete čistiť podlahu. Pri veľkom upratovaní začnite od povrchu skríň, svietidiel ku plochám stredným- stoly ,stoličky, polička, gauč a až na záver pristúpte k čisteniu podlahy.

  • Dôslednosť a systematickosť

Ďalším dôležitým aspektom je hľadanie najefektívnejšej cesty . Snažte sa upratovať vždy tak, aby ste nevynechali nič a aby ste  k tomu sa znovu nevracali .

  • Pravidelnosť

Mnohí robia čistenie celého bytu  iba naraz v určitý deň v týždni. Ale to nie je najúčinnejší spôsob. Snažte sa robiť poriadok každý deň. Mám na mysli bežný poriadok. Potom vám neostane na konci týždňa more práce. Áno, sú práce ,ktoré sa nerobia stále- umývanie okien, upratovanie skríň – tie nám ostanú. Mám na mysli bežné upratovanie.

  • Použite správne handričky

Nepoužívajte staré  handry , aby ste utierali prach. Je lepšie vziať špeciálne handričky z mikrovlákien. Nezostávajú po nich drobné špiny a absorbujú oveľa viac nečistôt.  Používajte rôzne handričky aj prípravky, ktoré vám uľahčia prácu. Jednu na prach, jednu na koženú súpravu, jednu do kúpeľne , jednu na kuchynskú  linku . Na všetko sú aj vhodné prípravky, ktoré nám veľmi uľahčia prácu. Používajte aj špeciálne vlhčené utierky napustené vhodným prípravkom. S nimi ide denná údržba za pár minút.

uklízení

  • Okamžite za sebou umyte riad

Zvážte opäť nákup umývačky riadu. Ak vám táto možnosť nevyhovuje, potomvždy za sebou treba umyť tých pár vecí a nenechať vytvoriť kopu.

  • Vyčistite sporák

Pravidelne po ukončení varenia ho pretrite. Nebude potom potrebné špekulovať, čo rozpustí pripečenú hrubú špinu.

  • Na záver pretrite podlahu.