Nezařazené

10 zaujímavosti o móde, o ktorých ste možno netušili

Zaujímavosti z oblasti módy je veľa a v tomto článku si môžete prečítať niektoré z nich.

1.       Keds patrí medzi  prvé spoločnosti výroby tenisiek. Tie začali vyrábať tenisky v roku 1917. Na trh o rok neskôr prišli Conversky.
chůze v teniskách
2.       Väčšina riaditeľov v módnom priemysle sú muži, aj keď je všeobecne známe, že ženy k móde inklinujú viac.

3.       Do 19.teho storočia bolo bežné, že módni návrhári ne prezentovanie svojich modelov nepoužívali modelky. Vedeli by ste si teraz predstaviť módnu prehliadku bez modeliek a modelov? Asi nie.

4.       Tehotenstvo sa v 15. Storočí stalo obrovským módnym hitom. Znie to neuveriteľne, ale v tejto dobe bolo tehotenstvo tak populárne, že to módny svet nemohol zaostávať. Dokonca, ženy ktoré neboli tehotné si schovávali pod šaty vankúše, aby budili dojem, že sú tehotné.

5.       Že vraj časté nosenie topánok s vysokými podpätkami vo vyššom veku spôsobuje schizofréniu. To či je to fakt alebo mýtus, necháme na vás.

6.       Tvorca plaviek bikiny ich pomenoval podľa ostrovčeka Bikini. Prečo je to tak? V tom čase ako vznikli, sa na tomto ostrovčeku konali jadrové skúšky a ich tvorca si myslel, že medzi ľuďmi spôsobia taký šok, ako výbuch jadrovej bomby.

7.       Vedeli ste, že prvý pár topánok značky Dr. Martens sa vyrobili z vojnových prebytkov pneumatík? Je zvláštne, že človek ani v tejto dobe, čo má vlastne na sebe.

8.       Známeho módneho návrhára Versace postrelili pred jeho palácom v roku 1997. Jeho firma a meno je známe dodnes a na vrcholoch módnych domov sa bude držať určite veľmi dlho. Firmu Versace Compani po jeho smrti začala viest jeho sestra Donatella a brat Santo.
krátká sukně
9.       Vďaka Coco Chanel sa nadobro skončilo s korzetmi, či sukne sa skrátili nad kolená. Bola známa aj tým, že v tom čase keď bola na vrchole kariéry sa začali držať diéty.

10.   Extrémne 60. roky niesli prelom v tom, že z kyprých a ženských tvarov sa prešlo k úplnému opaku a vychudnuté modelky začali prezentovať oblečenie.